Obsługa prawna spółek

Obsługa prawna spółek

Założenie działalności gospodarczej, prowadzenie jej i rozwijanie wymaga znajomości przepisów prawnych i umiejętności ich właściwej interpretacji. Fachowa opieka prawna spółek staje się w dzisiejszych czasach koniecznością, a jeśli świadczona jest na wysokim poziomie to także dużym komfortem psychicznym.

Kancelaria Chudzik i Wspólnicy Łódź od wielu lat oferuje obsługę prawną spółek bazując na doświadczeniu wykwalifikowanych radców prawnych, adwokatów oraz doradców podatkowych.to profesjonalna usługa bez względu na rodzaj prowadzonej działalności, wielkość przedsiębiorstwa i strukturę organizacyjną. Klientami Kancelarii Chudzik i Wspólnicy są spółki z.o.o., spółki akcyjne, spółki komandytowe, spółki komandytowo-akcyjne, spółki jawne, spółki cywilne oraz przedsiębiorstwa prowadzone w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej, wpisanej do CEiDG.

Profesjonalnej, szybkiej, w pełni kompleksowej i świadczonej na przejrzystych zasadach pomocy udzielamy w sposób doraźny lub stały. Ponieważ każdą zgłoszoną naszym specjalistom sprawę traktujemy indywidualnie niezalenie co jest jej przedmiotem, czy przygotowanie projektu umowy handlowej czy też windykacja należności, każdy z Klientów ma pewność, że zaproponowane mu rozwiązanie jest najlepsze z możliwych.

 

Kancelaria – Przekształcenia spółek

Wszystkie rodzaje spółek prawa handlowego co do zasady podlegają prawu do reorganizacji. Przekształcenie w inną spółkę, czyli wprowadzenie zmian jej formy prawnej ma na celu m.in. dostosowanie formuły i struktury przedsiębiorstwa do szybko zmieniających się realiów gospodarczych, po to, by np. zwiększyć jego efektywność lub przygotować przedsiębiorstwo do sukcesji.

Kancelaria, przekształcenia spółek obsługuje w kompleksowym zakresie, obejmującym między innymi:

  • przygotowania planu przekształcenia,
  • sporządzenia sprawozdania finansowego na potrzeby reorganizacji,
  • zebrania odpowiednich dokumentów,
  • sporządzenia umowy przekształconej spółki,
  • wsparcia w kontaktach z sądami, urzędami, instytucjami i kontrahentami,
  • wpisu spółki do właściwych rejestrów.

 

Kancelaria Chudzik i Wspólnicy zapewnia profesjonalne wsparcie Klientowi na każdym etapie wprowadzanych zmian. Doradzamy, mając na względzie wymagania Klienta oraz ochronę jego interesów. Wyjątkowym atutem Kancelarii Chudzik i Wspólnicy jest to, że cały proces odbywa się pod czujnym okiem Działu Doradztwa Podatkowego.

CHUDZIK i WSPÓLNICY Prawo i Podatki sp. k.

ul. A. Zelwerowicza 41 lok. 2, 90‑147 Łódź
email: sekretariat@chudzik.pl, tel. +48 42 680 23 33
KRS: 1044829, NIP: 7252044673, REGON: 101079331